MILANELLO SOT: Ibrahimovic e rinis me gol dhe asist! Suedezi në formë fizike pas Covid-19 (Fotot)

Coronavirus është hedhur pas krahëve dhe tani në të ardhmen e Zlatan Ibrahimovic ka vetëm një ide fikse: derbi kundër Interit.

Sulmuesi suedez, në fakt, pas izolimit të detyruar nga pozitiviteti me Covid-19 u kthye këtë mëngjes në Milanello, duke kryer të gjithë stërvitjen në grup me pjesën tjetër të ekipit për herë të parë.

Përveç kësaj, në ndeshjen e tre pjesëve prej njëzet minutash, Ibra shënoi një gol dhe dha një asist, duke provuar formën e tij fizike super tashmë.

Pas vizitave në Madonnina të shtunën në mëngjes, sulmuesi suedez u kthye në Milanello pasdite për disa fizioterapi. Menjëherë u stërvit por jo me shokët e tij të skuadrës.

Sot, megjithatë, ndeshja e përzier me ekipin Primavera në të cilën ai ishte protagonist dhe gjithashtu për këtë arsye – nënvizon Sky Sport – është një kandidat për një fanellë startuese në derbin kundër Interit të shtunën 17 Tetor.

Rebic, nga ana tjetër, është ende në dyshim pas zhvendosjes së bërrylit të pësuar gjatë ndeshjes kundër Crotone dhe duhet grafia vendimtare për të ditur nëse mund të rifillojë ose jo stërvitjen.

E DILA 11 TETOR – Kuqezinjtë zbritëni në fushë në orën 10.30 për të kryer nxehjen. Pastaj, nga ora 11.00, filloi ndeshja (tri herë prej njëzet minutash) me ekipin Primavera.

Në fushë për skuadrën e parë luajtën: Antonio Donnarumma, Calabria, Kalulu, Romagnoli, Hernández, Castillejo, Maldini dhe Ibrahimović. Ndeshja përfundoi 3-1 në favor të “të kuqve”: Roback hapi rezultatin për “blutë”, por Maldini dhe Ibrahimović kompletuan përmbysjen.

E HENA 12 TETOR
Një ditë pushimi është caktuar për të hënën. Rifillimi i stërvitjes në Milanello është caktuar të martën pasdite.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu