Milan vs Frosinone per disa mund te jete ndeshja e fundit ne San Siro!

Milan kunder Frosinone do te jete ndeshja e fundit ne San Siro per kete sezon por mund te jete dhe ndeshja e fundit per shume lojtare me fanellen kuqezi.

Ne nje stadium me rreth 60 mije spektatore kunder nje skuadre qe ka dale ne Seria B si Frosinone djemte e Gattuso luajne shanset e fundit per nje vend ne Champions, por kush e ka vendin e sigurte dhe per sezonin tjeter?

Me Bertolacci, Montolivo, Abate, Zapata dhe Jose Mauri me shume mundesi do te largohen dhe ky eshte sezoni i fundit i tyre, por jo vetem kaq. Bakayoko u shndrrua ne nje idhull per tifozerine kuqezi, por pas gjestit me fanellen e Acerbit dhe vonesat e shumta ne stervitje beri te krijohej nje krisje te raportit midis klubit dhe lojtarit dhe mesa duket francezi me shume mundesi do te kthehet te Chelsea.

E ardhmja e Suso dhe Calhanoglu po ashtu nuk eshte e sigurte, spanjolli ka nje klauzole prej 40 milion eurosh dhe nese dikush do ta paguante klubi nuk mund te beje asgje, ndersa Calhanoglu ka kerkesa nga Bundesliga dhe Premier League dhe mund te jete i sakrifikuari nga drejtuesit. San Siro i pret per ndeshjen kunder Frosinone, ndoshta per naten e fundit ne San Siro!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu