Milan-Vlasic: rrjetet sociale “boom”. Ekziston edhe indicja e kroatit

Rrjetet sociale të çmendura për Nikola Vlasic. Emri i talentit kroat hyri menjëherë në trend në Tëitter, pasi lajmi doli në mëngjes…

Në Rusi, gazetari Artur Petrosyan njoftoi se lojtari i CSKA Moskës dhe Kroacisë është një hap larg kuqezinjve. Një marrëveshje me vlerë 25 milion euro plus bonuse, që do të alokohet në arkat e CSKA Moskës.

Sipas medieve ruse, ai do të bëhej shoku i ri i ekipit të Ante Rebic, por edhe pasardhësi i Hakan Calhanoglu te roli i fantazistit.

Një lojtar i talentuar, por disi me shkëputje, si shoku i tij i skuadrës (Rebic), që sapo u përmend.

Në stuhinë e lajmeve, të cilat kanë parë shumë profile si protagonistë, nga Sabitzer te Isco, duke kaluar te Ceballos, James Rodriguez dhe Ilicic, tani është radha e Vlasic.

Në orët e ardhshme do të kuptojmë nëse lajmet do të gjejnë vërtet konfirmim.

Gjatë sezonit të kaluar, lojtari i lindur në 1997 luajti 26 ndeshje në kampionatin rus, duke shënuar 11 gola dhe 5 asistime.

Edhe këto numra të mirë flasin. Në mediat sociale, tifozët e Milanit diskutojnë për lojtarin: është e lehtë të shihet se shumë nuk e njohin me të vërtetë atletin, por edhe një herë ata kanë besim të plotë te drejtuesit e klubit. Shumë tëeet janë ironike, të tjerat me skepticizëm total.

Megjithatë, interesante është se Vlasic ndjek Milanin në mediat sociale. Nuk dihet nëse lojtari ka filluar ta bëjë atë kohët e fundit apo prej disa kohësh.

Ai sigurisht nuk do të ishte kroati i parë që do të pëlqente ngjyrat Rossoneri, gjithmonë shumë të popullarizuara në Ballkan.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu