Milan-Verona, Pioli kryqëzon gishtat: 4 rikthime të mundshme

Pas një turi në force që me të vërtetë mori shumë energji, si fizike ashtu edhe mendore, Stefano Pioli është i lumtur që mund të marrë frymë pak dhe mbi të gjitha për të lejuar që të dëmtuarit të shërohen në maksimum.

Fjalët e tij në fund të Atalanta-Milan ishin elokuente: trajneri emilian e bëri të qartë se ai me kënaqësi priti pushimin për ekipet kombëtare.

Kjo kënaqësi, megjithatë, mund të zgjasë gjatë dhjetë ditëve të ardhshme nëse lojtarët e përfshirë me ekipet e vendeve të tyre kthehen të paprekur dhe pa asnjë lloj problemi të muskujve. Janë 13 lojtarë të Milan të thirrur nga ekipet e tyre përkatëse kombëtare dhe trajneri i Rossonerëve shpreson t’i ketë të gjithë ata në gjendje të shkëlqyer.

Siç është raportuar këtë mëngjes nga Tuttosport, shërimi i të dëmtuarve po ecën në rrugën e duhur, të cilët në këto ditë pushimi po vazhdojnë të punojnë shumë në Milanello për t’u kthyer në fushë sa më shpejt të jetë e mundur.

Po flasim për Ibrahimovic, Giroud, Krunic dhe Bakayoko. Pioli shpreson t’i ketë të gjithë kur të kthehet në fushë kundër Verona-s, në ndeshjen e caktuar për të shtunën më 16 tetor.

Sakaq, fjalët e Simon Kjaer të lëshuara me ekipin kombëtar danez dhe në lidhje me situatën kontraktuale me Milanin u dhanë pak të dridhura tifozëve të Milan: “Rinovimi nuk është afër, por klubi e di se çfarë dua, dhe kur e sheh të arsyeshme do të më telefonojë”.

Pa shumë fjalë, fjalimi i Kjaer: ai dëshiron një rritje sa i përket pagës së tij. Një arsyetim që ekziston, në fund të fundit ne po flasim për një mbrojtës i cili ka arritur të ndryshojë rrënjësisht mentalitetin e kësaj skuadre dhe është e drejtë që ai të shpërblehet.

Ai është një djalë i pjekur dhe me përvojë, kështu që vështirë se mund të imagjinohet që ai të kërkojë shuma joproporcionale siç kanë bërë më parë disa kolegë të tij.

Tifozët e Milanit janë duke pritur për lajme mbi këtë çështje, Maldini dhe Massara në vend të kësaj duhet të fillojnë të punojnë për të zgjidhur gjithcka në lidhje me Simon.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu