Milan vendi 6 ndryshon planet e pergatitjes ne vere!

Kete fundjave Milan luan per vendin e 6 ne Seria A kunder Fiorentina, vend i cili te dergon direkt ne grupet e Europa League dhe nese e arrin pret i qete ne 31 gusht shortin ne Monaco.

Ndersa ndryshe eshte vendi 7 i cili i komplikon te gjithe programin pergatitor dhe anullon turneun ne Amerike aq te rendesishem per klubin, por jo vetem skuadra duhet te luaje nga java e fundit e korrikut deri ne fund te gushtit cdo jave gje qe komplikon pergatitjen fizike te skuadres. Pra per djemte e Gattuso eshte nje sfide e vecante dhe e rendesishme jo vetem per klasifikimin por dhe per te bere nje figure te mire para tifozave kuqezi ne ndeshjen e fundit te sezonit!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu