Milan-UEFA jo me lufte njera tjetres!

Nje jave vendimtare ajo qe vjen per kuqezinjte. Nga nje ane pritet nje pergjigje nga ana Maldinit per rolin e Drejtorit Teknik ne Klub dhe me pas vendimi per trajnerin e ardhshem.

Por jo vetem kaq, Milan dhe UEFA kane nje ceshtje te hapur me njera tjetren. Milan eshte denuar per sezonet 2015-2018 nga UEFA per mosrespektimin e Fair Play Financiar deri ne perjashtimin nga Europa League te cilen me pas e fitoi ne CAS, por me keq eshte gjendja financiare per sezonet 2016/18 ku kuqezinjte presin denimin e rradhes nga UEFA. Frika eshte se mund te vij serish nje perjashtim nga kompeticionet europiane por ndryshe nga heres qe kaloi Gazidis nuk ka ndermend te hape serish lufte ndaj UEFA ne CAS por do te pranoje vendimin pavarsisht se kush mund te jete ai. Nga e hena dhe me tej cdo dite mund te jete dita ku mund te vij lajmi nga UEFA per denimin e kuqezinjve te cilet problemet me UEFA nuk po e lejojne te ringrihet me..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu