Milan-Tonali, konfirmimi vetëm me një kusht. Brescia u njoftua

Merkato e hapur në disa fronte sipas prioriteteve. Tomori vjen i pari dhe pritet zyrtarizimi.

Duke folur për mesfushën, Milani po negocion me Brescia për një ndryshim të kushteve për blerjen e Sandro Tonali. Klubi kuqezi duhet të paguajë 15 milion për të blerë kartonim pasi dha deri tani 10 të tjera për huazimin, dhe priten 10 milion shpërblime të tjera.

Maldini dhe Massara pritet të takohen së shpejti me Presidentin e Brescias, Massimo Cellino për të gjetur një marrëveshje. Përfshirja e një lojtari të ri të Milan si një homolog teknik nuk duhet të përjashtohet.

Një emër i nxehtë duket të jetë ai i Marco Brescianini, por mund të futet edhe Colombo në operacion. Fakti është që Milani dëshiron të mbajë Tonalin por nuk ka ndër mend të paguajë të gjithë shumën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu