Milan, tani nis merkato “tjetër”. Dy kontratat e nxehta mbi tavolinën e Maldinit

Tregu i mbyllur? Aspak … Negociatat, pak si provimet, nuk mbarojnë kurrë. Dhe kështu, pasi kanë biseduar për një kohë të gjatë me agjentë, ndërmjetës dhe kolegë ekzekutivë, drejtuesit e lartë të Milanit tani do të duhet të takojë përfaqësuesit e Donnarumma dhe Calhanoglu për të diskutuar rinovimet e tyre përkatëse.

Koha nuk premton – Siç është raportuar nga La Gazzetta dello Sport, kontratat e Gigio dhe Hakan – të dyja skadojnë në 2021 – duhet të diskutohen dhe përcaktohen deri në fund të vitit, në mënyrë që të mos përfundojnë me dy shtylla për t’u lënë në një transferim falas në verë.

Përballja me Raiola sigurisht që do të jetë më e komplikuar, por edhe Gordon Stipic, menaxher i “Calha”, do të bëjë gjithçka për të marrë kushtet më të mira të mundshme për klientin e tij.

Calhanoglu fiton 2.5 mln euro në sezon dhe do të pretendojë rreth 3.5, ndërsa Donnarumma fiton 6 mln euro në sezon dhe do të pretendojë të paktën 7.

Me pak fjalë, në Casa Milan dy praktika që kanë përfunduar – deri më tani – në plan të dytë do të duhet të zgjidhen! Shumë shpejt do të kthehen fuqimisht në rendin e ditës. Për shkak se Donnarumma dhe Calhanoglu janë dy shtylla të ekipit të Pioli, dy lojtarë themelorë për ekuilibër në fushë dhe në dhomat e zhveshjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu