Milan, sukses me biletat virtuale: mbi 25 mijë të shitura!

Derbi është gjithmonë një ndeshje me të gjitha biletat e shitura, pasi çdo vit ato zhduken me një shpejtësi të jashtëzakonshme dhe për klubin kuqezi është një mundësi e shkëlqyer për të fituar para.

Pandemia ka parandaluar që tifozët të përjetojnë derbin nga tribunat, duke privuar botën nga koreografia e mrekullueshme e Curva Sud, një domosdoshmëri për të gjithë botën për imagjinatën dhe inovacionin…

Sidoqoftë, Milani, ditët e fundit, ka nisur iniciativën e biletave virtuale, një titull me çmimin simbolik prej 10 eurosh që do të mbështesë si klubin ashtu edhe Fondacionin e Milanit, organizatën jofitimprurëse kuqezi aktive në sektorin social.

Një iniciativë që do të shoqërohet me çmime të pasura që do të tërhiqen me short, duke përfshirë fanella apo objekte kuqezi, por edhe një udhëtim në Dubai.

Nisma u takua me një sukses të paimagjinueshëm global: 25,000 bileta të shitura në mbi 75 vende të ndryshme të globit. Jo vetëm numra të lartë të shitjeve, por edhe shumë aksione sociale.

Image result for san siro

Një iniciativë që u pëlqye, si për mbështetjen e klubit ashtu edhe për qëllimin bamirës dhe mbi të gjitha për të provuar fatin e dikujt.

Shitjet do të jenë të hapura deri të dielën në mëngjes, disa momente pas fillimit të garës, po, reale dhe jo virtuale.

Për Milanin kthimi në majë menjëherë do të ishte një rezultat i shkëlqyeshëm, por do të jetë gjithçka përveç se i thjeshtë. Kundër ka një ekip, atë të Conte, i cili pas një momenti të vështirë arriti të gjente soliditetin dhe tani udhëton me një mijë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu