Milan, sponsor në mëngën e fanellës: marrëveshje me BitMEX | Video

Milani sot zyrtarizoi një partneritet të ri shumëvjeçar me BitMEX, një nga platformat kryesore të derivateve të kriptove në botë.

Marka bëhet Partnere Zyrtare dhe do të vendoset në mëngë dhe Partnere Zyrtare Tregtare e Cryptocurrency të klubit.

Për më tepër, BitMEX do të jetë i dukshëm në mëngën e fanellave zyrtare të ekipit të meshkujve dhe femrave në të gjitha garat, përfshirë Ligën e Kampionëve UEFA, si dhe në atë të ekipit eSports.

Është hera e parë që Milani ka një sponsor në mëngën e uniformës. Logoja do të bëjë debutimin e saj më 23 gusht, kur djemtë e Stefano Piolit do të debutojnë në Serie A 2021/2022 kundër Sampdoria në Xhenova.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu