Milan sot ne Nyon ne zyrat e UEFA!

Dite e gjate dhe impenjative sot per drejtuesit kuqezi. Nje staf i perbere nga Marco Fasone David Han Li si dhe ekonomistja Valentina Montanari do te jene perballe Uefa per planin financiar te klubit kuqezi.

Pervec te gjitha dokumentave dosjes se pergatitur Marco Fasone ka me vete dhe nje certifikate e derguar nga Fondi Elliot ku del garant per te gjitha mbulimet financiare te klubit kuqezi.

Po cfare rrezikon Milan? Milan mund te marre nje gjobe te majme (ku nje pjese paguhet tani ne moment) ose do te kete nje reduktim te lojtareve te regjistruar nese luan ne Europe dhe ne merkato nuk mund te shpenzoje shifra te larta.

Kjo gje vlen vetem per Europa League nese Milan merr pjese dhe jo per Seria A ku Milan mund te shpenzoje pa kushte.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu