Milan, “shkëmbimi” me Real Madrid | Zidane vendimtar!

Urgjenca e madhe e shtyu Zidane të përqendrohej përsëri te Isco. Talenti spanjoll, pas një sezoni vërtet të komplikuar, është përsëri si protagonist në fushën evropiane. Më parë ai kishte luajtur vetëm 13 minuta…

Testi kundër Atalanta, i vlefshëm për ndeshjen e parë të raundit të 16 të Ligës së Kampionëve, ishte më se pozitiv dhe u shpërblye nga media spanjolle, e cila e kurorëzoi atë ndër më të mirët në këtë fushë.

Isco, megjithëse nuk ishte në formë të përsosur fizike dhe shumë pak ndeshje të zhvilluara në sezon, ka treguar të gjithë talentin e tij ndaj ekipit të Gasperinit, duke konfirmuar – nëse ka pasur ndonjëherë nevojë – që ai mund të bëjë një ndryshim, madje edhe në Itali.

Një provë më shumë se pozitive e cila, megjithatë, vështirë se do ta bëjë Zidane të ndryshojë mendim.

Me skuadrën e plotë për Isco nuk ka hapësirë ​​dhe me francezin që mbetet në stol, lamtumira me Realin është praktikisht e sigurt.

Dje shumë skuadra do të kenë marrë shënim dhe ne jemi të sigurt se performanca e spanjollit, i cili do të mbushë 29 vjeç në 21 prill, nuk ka kaluar pa u vënë re te Milani.

Emri i tij ishte gjithashtu i lidhur me kuqezinjtë gjatë merkatos së janarit dhe mund të rikthehet në modë gjatë verës.

Dekreti i rritjes mund të vijë në ndihmë të klubeve italiane dhe nuk është rastësi që po mendohet seriozisht.

Milani po kërkon cilësi në treshen pas sulmuesit kryesor dhe interesi për Florian Thauvin e demonstron këtë. Francezi ka kontratën e tij që skadon më 30 qershor dhe kjo mund të favorizojë marrëveshjen.

Nga ana tjetër, Isco ka një marrëveshje me Realin deri më 30 qershor 2022.

Prandaj do të jetë e nevojshme që Maldini të ulet rreth një tavoline me Blancos, me të cilat marrëdhëniet janë të shkëlqyera.

Vlera e Iscos është rreth 20-25 milion euro. Milani së shpejti do të takohen me Realin sepse do të jetë e nevojshme të diskutohet për të ardhmen e Brahim Diaz, të cilin Zidane e pëlqen. E ardhmja e spanjollit të ri mund, pra, të ndërthuret me atë të Isco-s…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu