Milan, sfidë e hapur ndaj Interit dhe Juves: “Brenda një viti ai do të jetë diku tjetër…”

Edhe dje Milani – siç ndodhte shpesh sezonin e kaluar – u detyrua të luante me një sulmues qendror atipik. Në kampionatin e fundit, Ante Rebic dhe Rafael Leao shkëmbyen shpesh pozicione, sot është kroati ai që zë rolin e sulmuesit qendror.

Me nënshkrimin e Olivier Giroud, kuqezinjte shpresuan të kishin zgjidhur problemet e tyre përpara, por ky nuk ishte rasti, pjesërisht për shkak të Covid.

Ndërsa pret të kuptojë se çfarë do të vendosë të bëjë Ibrahimovic – nëse do të vazhdojë të luajë apo jo – Milani thirret për të gjetur një sulmues të ri.

Emrat në fletoren e Djallit vazhdojnë të jenë të njëjtë dhe mes këtyre sigurisht që është ai i Dushan Vlahovic.

Sulmuesi nuk e ka rinovuar kontratën e tij me Fiorentinën. Është e qartë se pa një marrëveshje, vera e ardhshme do të ishte koha e lamtumires. Shumë e rrezikshme për të mbajtur në skuadër një lojtar kontrata e te cilit skadon më 30 qershor 2023.

Edhe Adani, i cili foli për La Gazzetta dello Sport, është i bindur se aventura e Vlahovicit me ngjyrë vjollce po përfundon vërtet: “Për mua brenda një viti ai do të jetë diku tjetër – thotë ish -lojtari –

Dhe nëse Interi do t’i kishte paratë një muaj më parë … Lautaro? Mbetet për t’u parë nëse ai mund të bëhet njeri me 30-35 gola në sezon. Nëse e bëni këtë, nuk mendoj se Interi është në gjendje të jetë në gjendje ta mbajë atë për një kohë të gjatë”.

Interi është padyshim një nga ekipet që ishte më i interesuar për Vlahoviç, por më pas bëri zgjedhje të tjera. Pa një lamtumirë të rëndësishme, siç është ajo e Lautaros, është e vështirë të imagjinohet një sulm ndaj serbit.

Në garën për klasën italiane të vitit 2000 sigurisht që është edhe Juventusi, i cili duhet të zëvendësojë denjësisht Cristiano Ronaldon.

Por, kujdes, sepse Vlahovic mund te kthehet ne mundesi edhe per Milanin ne vere dhe Maldini po e studion rritjen e tij. Do te ishte sakrifica e Elliott nese kete sezon sigurohet serish pjesemarrja ne Champions sezonin tjeter.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu