Milan, sakrifica 45 mln euro mund të bëhet në fund të sezonit! Por fjalia e fundit i takon Piolit

Kanë mbetur edhe dy muaj deri në fund të kampionatit por skuadrat – siç është normale, po punojnë në tregun e transferimeve prej disa kohësh.

Milani është aktiv mbi të gjitha për sa i përket rinovimit të lojtarëve të cilëve u skadon kontrata në qershor si Calhanoglu dhe Donnarumma që përfaqësojnë problemet më të rëndësishme për t’u zgjidhur.

Por, ka edhe të tjerë që do të shohin kontratat e tyre të skadojnë në verën e vitit 2022 si Romagnoli dhe Kessie.

Në fund të kampionatit do të flitet gjithashtu edhe për Ibrahimovic për të kuptuar nëse do të vazhdohet së bashku edhe një vit apo jo.

Për të financuar qëndrueshmërinë e këtyre boshteve, ka shumë të ngjarë që të ketë edhe një shitje të shkëlqyeshme për të mbledhur para.

Leao mund të sakrifikohet

Ka disa lojtarë që rrezikojnë të shiten gjatë verës së ardhshme me shumë lojtarë të rinj në pamjet e evropianëve të mëdhenj.

Lojtarët e rinj nga ekipi i Pioli kanë tërhequr vëmendjen e disa ekipeve, përfshirë Rafael Leao. Megjithëse me ndërprerje, portugezi po përjeton sezonin e tij më të mirë duke demonstruar cilësitë e tij si në rolin e sulmuesit të dytë dhe qendër sulmuesit.

Ai u bashkua me kuqezinjtë për rreth 35 milion euro në verën e vitit 2019 dhe tani vlerësohet nga klubi milanez me rreth 45 milion euro.

Disa skuadra midis Premier League dhe La Liga janë të interesuar në kartonin e tij dhe shitja e tij do të lejojë që kompania të realizojë një fitim të madh kapitali.

Por, fjalinë e fundit do ta japë Stefano Pioli në fund të kampionatit, duke parë se çfarë zhvillimi do të ketë Leao deri në atë pikë. Nëse djaloshi nuk do të ketë bërë hapa përpara, atëherë nuk është habi shitja e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu