Milan rinis bisedimet per stadiumin e ri!

Per ceshtjen e stadiumit te ri te Milanit ka patur muajt e shkuar disa here negociata me Komunen e Milanos dhe Komuna ka qene e gatshme duke ofruar disa zona ne Milano si Porto di Mare-Rogoredo apo dhe Sesto San Giovani ose Piazza D`Armi. Kosto e stadiumit te ri shkon ne 250-300 milion euro ku duhen shtuar dhe kostot e zyrave, qendres tregtare etj..

Prezantimi i Stadiumit tregon nje projekt te qarte ku mund te ofroje shume investitore te interesuar per te investuar te Milan. Sigurisht duhen disa vite per te mbyllur kete projekt pasi mjafton te mendosh se per te marre ok nga plani urbanistik i qytetit duhen 12 deri ne 18 muaj kohe, por duke pare projektin stadiumi mund te behet nje ure e madhe ne planin financiar te kuqezinjve!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu