Milan-Real rikthehet pas 3 vitesh. Biletat në shitje që sot. Sipas MilanNews, ka edhe një tjetër miqësore luksi

Milan dhe Real Madrid do të zbresin në fushë të dielën 8 gusht, në orën 18:30, në Stadiumin Wörthersee në Klagenfurt (Austri), për Kupën AthletesVersus.

Një lojë me vlera të mëdha sportive, por edhe me qëllime shoqërore përkatëse: Athletes Versus, në fakt, është një organizatë jofitimprurëse që mbështet atletët në përpjekjet e tyre për të luftuar të gjitha format e diskriminimit, duke ndarë të njëjtat vlera në të cilat është fort i reflektuar gjithashtu Klubi kuqezi, të përfshira në Manifestin e tyre #RespACT.

Milan përballet me Real Madrid, i dyti në ligën spanjolle vitin e kaluar, tre vjet pas ndeshjes së fundit në 2018 dhe gjithashtu takohet me Carlo Ancelotti, trajnerin e ri të Blancos dhe ish-trajnerin e kuqezinjve nga 2001 në 2009

Biletat për ndeshjen miqësore midis Milan dhe Real Madrid janë në shitje duke filluar nga sot në faqen e internetit të Oeticket.com.

Ndeshja kundër Real Madrid është pjesë e një serie miqësore të verës që do ta shohë Milan përballë ekipeve të tjera evropiane në përgatitje të sezonit 2021/22. Programi i plotë i miqësoreve do të shpallet në ditët në vijim.

Por, sipas asaj që shkruan MilanNeës, veç miqësoreve tashmë të zyrtarizuara ndaj Pro Sesto, Nice, Valencia dhe Panathinaikos, po projektohet edhe një test tjetër me Juventusin në 24 korrik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu