Milan-Real! Pritet takim muajt e ardhshëm mbi Brahim Diaz, por Maldini studion edhe një profil

Blerja e Theo Hernandez dhe ardhja, verën e kaluar, e Brahim Diaz, me formulën e huazimit të thatë, tregojnë se marrëdhëniet midis Milan dhe Real Madrid janë me të vërtetë të shkëlqyera.

Në ditët e ardhshme do të vendoset ardhmja e talentit të ri spanjoll: deri më sot zgjidhja më e mundshme duket të jetë ajo e kthimit në Madrid por një qëndrim në Milano për një vit më tej si huazim nuk mund të përjashtohet.

Gjetja e një marrëveshje midis palëve nuk do të jetë e komplikuar, gjithashtu sepse gjithçka me të vërtetë duket se është në duart e Brahim. Milani dhe Reali, megjithatë, mund ta gjejnë veten duke folur për lojtarë të tjerë.

Midis blancos, situata e profileve të ndryshme duhet të sqarohet: javët e fundit ishte fokusi te Isco, por e ardhmja e tij mbetet vërtet për t’u shkruar. Në fakt, kohët e fundit është folur për një zgjatje të mundshme të aventurës në Madrid. Lojtarin e duan edhe Juventus e Everton. Klubi anglez, i udhëhequr nga Carlo Ancelotti, i cili, ashtu si Milani, po monitoron situatën e lidhur me Lucas Vazquez…

Anësori spanjoll ka një kontratë që skadon më 30 qershor dhe deri më tani nuk është arritur ende asnjë marrëveshje për një zgjatje.

Në të kaluarën, një tjetër lojtar në pronësi të Realit gjithashtu ka qenë i lidhur me Milanin. Maldini donte ta sillte në Itali, por në fund ai zgjodhi Arsenalin. Ne po flasim për Dani Ceballos, i cili ka luajtur me Gunners si huazim për dy sezone. Klasa e vitit 1996 do të kthehet te Real gjatë verës: me Zidane që mbetet në stol duket e komplikuar ta imagjinosh atë akoma në Madrid.

Prandaj, blancos mund të vendosin të shesin mesfushorin e tyre, ndoshta edhe me formulën e huasë me të drejtën e blerjes. Vlerësimi i tij është rreth 20/25 milion euro; nuk përjashtohet që lojtari të kthehet në orbitën e Milanit, i cili në të kaluarën, siç u përmend, ishte përpjekur seriozisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu