Milan-Real Madrid, tavolina e miqve! Maldini do edhe një tjetër yll blancos

Rinovimi i Zlatan Ibrahimovic ka qenë përparësia kryesore e Milanit për disa javë, por klubi e  di mirë që kampioni suedez nuk do të jetë në gjendje të luajë të gjitha ndeshjet dhe për këtë arsye konsiderohet mundësia e marrjes së një qendërsulmuesi tjetër i cili mund të alternohet me numrin 11 te Milan.

Aktualisht alternativat e Ibra-s janë Rebic dhe Leao, të cilët, në pjesën e kampionatit të luajtur pas bllokimit, e zëvendësuan atë kur ishte jashtë për dëmtim, por të dy nuk janë sulmues qendre dhe të parë dhe për këtë arsye klubi kuqezi po mendon për të afruar një sulmues tjetër.

Chi è Luka Jovic e perché il Napoli vorrebbe prenderlo

Në edicionin e sotëm, La Gazzetta dello Sport shpjegon se pista çon te Luka Jovic, sulmuesi i Real Madrid i cili ka qenë prej kohësh alternativa e parë për sulmin e Milanit në rast të mos rinovimit Ibrahimovic.

Emri i tij po kthehet në modë, me kuqezinjtë që do të dëshironin të përfitonin nga marrëdhëniet e shkëlqyera me klubin spanjoll në përpjekje për ta huazuar ndoshta në një hua të thatë: kjo është e njëjta formulë me të cilën u mbyll negociata për Brahim Diaz.

Pasi e pagoi atë 65 milion euro një vit më parë, Real Madrid sigurisht nuk mund ta shesë shumë pak Jovic, i cili kishte një sezon të parë zhgënjyes me fanellën e Blancos. Serbi, i cili arriti me pritshmëri të mëdha, nuk ishte në gjendje të përsëriste gjërat e mira që bëri me fanellën e Eintracht Frankfurt dhe për këtë arsye një vit larg Madridit si huazim mund ta ndihmonte për të rifilluar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu