Milan-Real Madrid, rinisin kontaktet per Diaz! Del në skenë formula e re, por lojtari…

E ardhmja ende për t’u shkruar për Brahim Diaz. Futbollisti spanjoll tashmë ka bindur klubin dhe stafin drejtues: lojtari nuk humbi kohë dhe kur u vu në pikëpyetje, në një nga tre pozicionet pas sulmuesit kryesor, ai gjithmonë u përgjigj me paraqitje të shkëlqyera.

Edhe vetë Brahim Diaz u befasua pozitivisht nga atmosfera që gjeti në Milano. Me shokët e tij të skuadrës dhe në qytet ai ndihet vërtet mirë por Real Madrid vazhdon të jetë në kokën e tij.

Milan – siç raportohet nga Calciomercato.com – synon të ketë kontakte të reja me Real Madrid në ditët në vijim, duke u përpjekur të arrijë një marrëveshje.

Ideja që po bëhet gjithnjë e më e famshme kohët e fundit është rinovimi i huazimit për një vit tjetër, duke shtuar një të drejtë blerje dhe një kundër-blerje.

Gjithçka – e qartë – do të kalojë përmes vullnetit të Brahim. Në fund do të jetë lojtari që vendos dhe deri më sot ai nuk duket i gatshëm t’i thotë lamtumirë klubit spanjoll, ku dëshiron të imponohet.

Sidoqoftë, ai kërkon garanci nga Zidane; garancitë që te Milani duket se i ka gjetur sot. Çmimi për blerjen duhet të jetë 25 milion euro, një çmim sigurisht i përshtatshëm për momentin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu