Milan, provohet goditjas nga Borussia Dortmund: është një “i preferuar” nga Massara!

Kërkimi për mesfushorin sulmues vazhdon nga Milani. Menaxhmenti i Rossonerëve po shqyrton profile të shumta, në pritje të gjetjes së mundësisë më të mirë në treg.

Stefano Pioli ka nevojë për një element cilësor për të mbushur boshllëkun teknik të lënë nga Hakan Calhanoglu, i cili u bashkua me Interin.

Në rreshtin e parë ka gjithmonë profilet e Nikola Vlasic dhe Josip Ilicic.

I pari dëshiron të zbarkojë në Milano por shuma e kërkuar nga CSKA është e lartë dhe hipoteza e huasë nuk është marrë ende në konsideratë.

Sa i përket të dytit, ka zëra për shkëmbime të mundshme midis Djallit dhe Atalanta me lojtarë të tillë si Romagnoli ose Pobega brenda një operacioni të mundshëm.

Ndërkohë, një emër u shtohet objektivave kuqezi.

Në fakt, në listën e Ricky Massara, që nga koha e Romës, ekziston një profil tjetër për fantazistin: ai i Julian Brandt i Borussia Dortmund, siç raportohet nga Alessandro Jacobone i Milanisti Non Evoluti.

Ai është një lojtar jashtëzakonisht fleksibël, i aftë të luajë si mesfushor sulmues dhe si një sulmues anësor.

Brandt ka një vlerë prej rreth 25 milion euro. Klubi gjerman gjithashtu mund ta lejojë atë të shkojë por nuk ka në plan të pranojë huazimin.

Pas shitjes së Sancho te United, Dortmund nuk ka nevojë të fitojë para, por 25-vjeçari kërkon më shumë minuta.

Lazio i Sarri e do fort lojtarin, sidomos nëse largohet Joaquin Correa.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu