Milan, pritje për fanellën e ri: me ditë prezantimi! Puma u frymëzua nga Expo… (modeli)

Ende nuk ka siguri matematikore, por për Milanin sezoni 2021-2022 mund të jetë kthimi i shumëpritur në Evropë që ka rëndësi.

Ka ende shumë për të bërë për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, por ka optimizëm në anën kuqezi.

Për këtë arsye, uniforma zyrtare e vitit të ardhshëm do të duhet të jetë e veçantë dhe në kulm, për të festuar kthimin eventual në emrat e mëdhenj të kontinentit Evropian.

Ka shumë pritje te Milani për prezantimin e fanellës së ndeshjes.

Si gjithmonë, fanellat do të bëhen dhe nënshkruhen nga Puma, kompania e veshjeve sportive me origjinë gjermane që zëvendësoi partneritetin historik me Adidas i cili përfundoi në vitin 2018.

Sipas asaj që Tuttosport raportoi sot, prezantimi i fanellës Rossoneri (ajo e përdorur në shtëpi për ndeshjet) do të zhvillohet së shpejti.

Si zakonisht, Milani duhet të veshë fanellën e re të ndeshjes për herë të parë në ndeshjen e fundit në shtëpi të sezonit.

Kështu që takimi më 16 maj për ndeshjen kundër Cagliari. Por prezantimi aktual duhet të bëhet në ditët në vijim…

Puma dhe AC Milan po organizojnë ngjarjen që do të zbulojë formën dhe modelin e kompletit të ri për 2021-22.

Ndërkohë, thashethemet e para kanë qarkulluar për javë të tëra, të mbledhura gjithashtu nga Footyheadlines.com, një portal i njohur që merret me lajme dhe pamje paraprake në fanella zyrtare dhe komplete.

Duket se dizajni i fanellës tjetër do të ndryshojë krahasuar me atë të përdorur në sezonin aktual.

Në vend të alternimit të zakonshëm të vija të kuqe dhe të zeza të së njëjtës madhësi, kompleti i ri duhet të jetë me një bazë të kuqe të zjarrtë dhe me breza të ndryshëm vertikalë të zinj me forma të ndryshme.

Një shembull i ngjashëm daton që nga sezoni 2014-2015, kur Milan ishte ende i veshur si Adidas. Përsëri vija klasike kuqezi u modifikuan dhe modernizuan me një strukturë më dinamike.

Duket gjithashtu se dizajnerët e Puma morën shembullin nga struktura e EXPO Milano 2015, një përzierje e traditës dhe inovacionit stilistik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu