Milan Primavera dhuron spektakël ndaj Lazios! Roback i papërmbajtshëm (VIDEO)

Kampionati Primavera rifilloi sot, pas një pauze të gjatë të vendosur nga institucionet për rreziqet për shkak të Covid-19.

Një rifillim shumë pozitiv për Milanin e Federico Giunti, i angazhuar këtë mëngjes në Formello, në fushën e Lazio Primavera.

Rezultati shënoi një fitore të merituar dhe bindëse për kuqezinjtë e vegjël, me rezultatin 3-0.

Pjesa e parë ishte spektakolare dhe me dy gola: fillimisht Olzer shënoi nga penalltia e fituar nga Stanga dhe më pas Roback do të dyfishonte.

Talenti suedez i jashtëzakonshëm edhe me disa aksione dhe sidomos një manovër ku do të kalonte 4 futbollsitë lacialë.

Në pjesën e dytë përsëri Giacomo Olzer, që debutoi edhe me ekipin e parë ndaj Torinos në Coppa Italia. Fantazisti iu afrua edhe golit të tretë madje personal.

Një fitore që çon Milanin e Giuntit në 6 pikë në vetëm katër ndeshje. Një shenjë e mirë pas një pauze të gjatë që paralajmëron mirë për një sezon pozitiv pas kthimit nga Seria B Primavera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu