Milan, prapa kuintave të rinovimit të Ibrahimovic: shfaqen klauzola të reja, Maldini e ka informuar atë që…

“Unë jam optimist për zgjatjen e kontratës. Shokët e skuadrës janë si fëmijët e mi. Kjo është atmosfera që ne kemi krijuar dhe arsyeja pse po bëjmë mirë.

Unë dua të vazhdoj me Milanin, projekti është emocionues”…

Direkt nga grumbullimi i ekipit kombëtar suedez, Zlatan Ibrahimovic e ka thirrur Milanin me një zë të lartë. Ai dëshiron të vazhdojë me kuqezinjtë për të paktën një sezon tjetër, nuk ka dyshim.

Zlatan gjithnjë e më shumë e ndjen veten udhëheqës të një grupi që e ndjek me nderimin dhe vëmendjen më të madhe.

Dhe ai nuk dëshiron ta humbasë shansin për t’u kthyer në Champions League me klubin që e ka përkëdhelur më shumë në karrierën e tij të gjatë.

Thërret Ibrahimovic, Milani përgjigjet. Klubi nuk ka dyshime për kampionin suedez, rinovimi është diçka shumë e ngjashme me një formalitet.

Paolo Maldini gjithashtu foli me Zlatan në ditët e fundit për të bërë një vlerësim të situatës. Kontrata është tashmë e gatshme dhe kanë mbetur vetëm nënshkrimet që mund të mbërrijnë para fundit të sezonit.

Drejtori i zonës teknike i përsëriti sulmuesit të tij se zgjedhja është ekskluzivisht e tij, nga përgjigjet që do të ketë nga trupi i tij.

Sepse Zlatan dëshiron të jetë konkurrues në nivelin më të lartë për të ndihmuar ekipin dhe për të thyer rekord pas rekordi, për të mos bërë një paraqitje.

Nga pikëpamja ekonomike, po shkojmë drejt konfirmimit të 7 milion eurove të pagës neto, por me përfshirjen e mundshme të disa klauzolave ​​që lidhen me numrin e paraqitjeve dhe objektivat e ekipit.

Detajet përfundimtare dhe më pas do të jetë koha për njoftimet, Ibrahimovic do të luajë te Milani edhe për një sezon tjetër…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu