Milan po shfrytëzon marrëdhëniet e mira me Real Madrid, emrat që ka piketuar

Milani dhe Real Madridi historikisht kanë patur raporte të mira.

Vitin që kaloi Paolo Maldini ka vizituar Florentino Perez për të folur për ndonjë futbollist; pak ditë më vonë, në një takim në Ibiza, drejtori teknik kuqezi ka mbyllur për Theo Hernandez, që doli pika më e rëndësishme e merkatos në këto vitet e fundit për Milanin.

Tani “Diajtë” duan të përsërisë atë tip operacioni, domethënë: të marrë nga Reali ndonjë tepricë, me çmim të ulur, që mund t’i shërbejë Stefano Piolit.

Janë të ndryshëm emrat në dalje nga skuadra e Zidane, dhe Milani i mban nën mbikqyrje.

Të shohim cilët mund të jenë profilet e duhura.

Në javen e parë të shtatorit, shkruan Calciomercato.com, mund të ketë një takim mës Milanit dhe Real Madridit për të folur për marrëveshje të mundshme.

Maldini i ka vënë sytë Oscar Rodriguezit, trekuartist i vitit 1998.

Merkato e Milanit, aks me Realin: Jo vetëm Jovic

Çmimi i kartonit është rreth 20 milionë euro por Real Madridi gjithsesi dëshiron të mbajë kontrollin mbi futbollistin.

Ka mundësi futja e një klauzole riblerjeje, edhe pse, siç kemi parë në këto vite, këto tip operacionesh nuk janë të mirëpritura nga Elliott Management.

Në sfond mbetet gjithmonë Luka Jovic, sulmuesi serb i dalë pak nga radarët e Milanit pas heqjes dorë nga Rangnick.

Me qëndrimin e Ibrahimovic, ardhja e tij është gjithmonë e më e komplikuar, por është një pistë për t’u ndjekur.

Goditja si Theo Hernandez mund të jetë Brahim Diaz.

I vitit 1999, Real Madridi e ka blerë vitin që kaloi nga Manchester City.

Nuk ka patur shumë hapësirë por cilësitë e këtij futbollisti janë në vëmendjen e të gjithëve.

Ka të bëjë me një mesfushor sulmues, perfekt për tre rolet në 4-3-2-1.

Mund të jetë ai intuita e re e Maldinit.

Sipas Trasfermarket, çmimi i kartonit është “vetëm” 13 milionë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu