Pioli pret shpërthimin e Leao: “Po u përmirësua edhe te ky faktor…” Mesazhi i Rafas në Instagram

Milani pret Rafael Leo në versionin më të mirë. Në konferencën për shtyp, Stefano Pioli thotë fjalën e tij për rritjen e sulmuesit portugez që mberriti dy sezone me pare:

“Unë mendoj se hapi i fundit është të bëhet më konkret si në përfundim ashtu edhe në realizim.

Ai e di këtë: është një lojtar shumë i përmirësuar në krahasim me një vit më parë sa i perket vazhdimesise gjate nje ndeshje dhe ritmit.

Jam i sigurt se ai do të jetë në gjendje të përmirësohet në këtë gjë që është shumë e rëndësishme per nje sulmues”.

Në Milano që nga viti 2019, Rafael Leao më në fund duket se është në rrugën e duhur për të fituar Milanin dhe një vend të qëndrueshëm në njëmbëdhjetë titullaret e Stefano Piolit.

Që kur ish -trajneri i Fiorentinës mbërriti në stolin e kuqezinjve, portugezi i ri e ka parë performancën e tij të rritet. Edhe pse, shumë shpesh, vazhdimësia dhe qëndrueshmëria e performancës nuk përfaqësojnë (ende) pikat e forta të tij.

Këtë vit, megjithatë, muzika duket të jetë ndryshe. Në 6 paraqitje (midis Serie A dhe Ligës së Kampionëve), Rafael Leao tashmë ka shënuar 2 gola dhe 1 asistim, pa ofruar kurrë shfaqje të mërzitshme ose irrituese, për tifozët e tij të Milanit.

Një shenjë e rritjes së dukshme, për një talent potencialisht shkatërrues si lojtari i datelindjes 1999.

Midis Milan dhe luftës Scudetto: Njoftimi emocionues i Leao
Për të dëshmuar zhvillimin teknik dhe mendor të futbollistit portugez, ka edhe deklarata të tij në fund të ndeshjeve.

Dhe gjithashtu ato në mediat sociale: “Nada é ka impossível pa homis de bom”, domethënë, asgjë nuk është e pamundur për njerëzit e mirë.

Një njoftim që ngjan më shumë se një deklaratë qëllimi, me Leao që përpiqet të ngarkojë veten dhe Milanin e tij drejt një sezoni të suksesshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu