Milan për Scudetto? Bonera e thotë “troç”! “Klubi na ka vënë detyrim diçka tjetër…”

Daniele Bonera tregohet i sinqertë. Trajneri provizor kuqezi (në pritje të rikthimit të Piolit apo Murellit, ndihmësit të tij) e thotë hapur se Milani nuk synon titullin, por që do të mendojë ndeshje pas ndeshje dhe duke u përmirësuar, natyrisht.

“Seria A na ka mësuar që kurrë të mos nënvlerësojmë askënd. Napoli është një ekip i shkëlqyeshëm dhe ka edhe të tjerë që janë ndërtuar për të fituar Scudetto.

Ne, me sinqeritet të plotë, nuk jemi ndërtuar për këtë qëllim. Përparësia jonë. mund të jetë që ne të mendojmë vetëm lojë pas ndeshje “.

Në vitin e fundit, sidoqoftë, Milani është rritur në mënyrë të konsiderueshme. Jemi përmirësuar shumë në aspektin e përgatitjes gjatë javës, vëmendja e lojtarëve është gjithmonë shumë e lartë dhe gjithashtu për këtë arsye ne shikojmë të ardhmen me shumë besim.

Kemi si detyrim të përmirësohemi më tej, por jo të fitojmë me çdo kusht! Askush nuk na e ka thënë kurrë, madje as klubi”.

“Natyrisht, tani ky Milan mund të luajë kundër kujtdo dhe është i vetëdijshëm se mund të fitojë kundër kujtdo. Ka besim dhe ndërgjegjësim te të gjithë. Por, janë ekipe të tjera ata që janë ndërtuar për suksesin final”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu