Milan, për Florenzi mbetet vetëm detaji i fundit. Kosto e operacionit. Por, alternativa e tij vjen nga Barcelona!

Milani planifikon të mbyllë marrëveshjen me Romën në orët e ardhshme, duke siguruar kështu kartonin e Alessandro Florenzi.

Mbrojtësi duket se do të jetë në gjendje të arrijë brenda pak ditësh, me formulën e huasë me të drejtën e blerjes që mund të kthehet detyrim me kualifikim në Champions ose me numër ndeshjesh.

Një operacion shumë i zhvilluar. Por derisa Milani nuk ka nënshkrimin e lojtarit në dorë dhe kontrata është gati, ai ende nuk është i sigurt për asgjë. Kjo është arsyeja pse Rossonerët kanë vendosur t’i mbajnë ngrohtë negociatat e tjera, përsëri për korsinë e djathte.

Pista e Diogo Dalot tani është zbehur, me mbrojtësin portugez të destinuar tani për të qëndruar në Mançester. Keshtu Milani ka kerkuar informacion per një talent te ri që rrezikon të mos gjejë hapësirë ​​në Barcelonën e sezonit të ardhshëm.

Sipas Gazzetta dello Sport, Milani kohët e fundit ka testuar terrenin për mbrojtësin e ri holandez Sergino Dest.

Ai është një futbollist i klubit katalanas për të cilin flitet shumë mirë, shumë i talentuar.

I rritur te Ajax, me pasaporte amerikane dhe një dëshirë te madhe për të shpërthyer, edhe nëse në sezonin e fundit ai gjeti shumë vështirësi me fanellën e Barcelonës, opsioni Milan do t’i pelqente jashte mase.

Milani gjithashtu e di që Dest rrezikon të mos gjejë hapësirë ​​në Barcelonën e vitit të ardhshëm. Vendasi holandez humbi pozicionin e tij fillestar pas blerjes së brazilianit Emerson Royal, një mbrojtës i cilësisë së lartë i kërkuar gjithashtu nga Milan në të kaluarën.

Prandaj nuk përjashtohet që Barcelona të vlerësojë një shitje të njëzetvjeçarit në fjalë, edhe me formulën e huazimit.

Milani e mban nën kontroll, edhe nëse zgjedhja e parë është dhe mbetet Florenzi, i cili është gjithnjë e më afër nënshkrimit me ekipin e Piolit. Ne fakt, mes ditës së sotme dhe nesër, besimi per te mbyllur gjithcka eshte i madh.

Siç raportohet nga Tuttosport, shuma totale e operacionit duhet të jetë rreth 6-7 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu