Milan pas talentit qe e kerkon gjithe Europa

Te gjithe “çmenden” pas Lamare Bogarde. Vetem 16 vjeç, mesfushori difensiv holandez me origjine Surinamese ka terhequr vemendjen e disa klubeve ne Evrope. Ne Itali, sipas asaj qe raportohet nga “Football Insider “, Juventus dhe Milani (te cilet ne 1997-en kishin xhaxhain e tij Winston ne skuader per gjashte muaj dhe me pas e shiten tek Barcelona) kane hadhur syte tek mesfushori i talentuar i Feyenoord.

Sidoqofte, Milani pervec konkurrences me Juventusin do te duhet te mposhte edhe gjermanet e Borussia Dortmund dhe Schalke 04 dhe mbi te gjitha, anglezet e Tottenham qe duket se jane ne pol, per te marre sherbimet e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu