Milan nuk humbet ne Dall’Ara qe nga 2002!

Te djelen pasdite ne oren 15:00 Milan luan ne transferte kunder Bologna. Ne Seria A kuqezinjte nuk humbasin ne Dall’Ara qe nga 10 Mars 2002 kur kuqeblute fitonin 2-0 me gola te Fresi dhe Julio Cruz.

Ne 11 sfidat e fundit bilanci i pergjithshem eshte me 8 fitore per Milan dhe 3 barazime. Fitorja e fundit ishte nje nga fitoret me dramatike kur Milan mbetet me 9 lojtare dhe arrin te shenoje ne minuten e 89 me gol te Pasalic asist te Deulofeu!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu