Milan, njoftimi i CSKA mbi Vlasic | Tani duhet marrëveshja! “Lojtari dhe agjenti…”

Milani vazhdon të mendojë për Nikola Vlasic për të zëvendësuar Hakan Calhanoglu. Kroati i lindur në 1997 është një mesfushor sulmues që i pëlqen shumë klubit, i cili do të donte t’ia jepte Stefano Piolit një përforcim të ri.

Oferta e parë e paraqitur nga Paolo Maldini dhe Frederic Massara, megjithatë, u refuzua. Huaja e rëndë me të drejtën e blerjes, për një total prej afërsisht 25 milion euro, nuk është një formulë e mirëpritur për CSKA Moskën.

Kompania ruse vlerëson lojtarin e saj rreth 30 milion dhe preferon një shitje të përhershme. Më së shumti, mund të hapet për një huazim me detyrimin e blerjes.

Alexei Berezutski, trajneri i CSKA Moskës, foli për RSport për të ardhmen e Vlasic: “Për sa kohë që dritarja e transferimeve nuk është e mbyllur, gjithçka është e mundur.

Ne e dimë situatën. Nikola ka thënë shumë herë se dëshiron të ndryshojë skuadër dhe të luajë në një nivel më të lartë.

Është normale, është pjesë e futbollit. Por ai dhe agjentët e tij duhet ta kuptojnë se askush nuk do të largohet falas. Kushton shumë para dhe ka një klauzolë në kontratë.

Klubi është gati për këtë situatë”.

Berezutski konfirmon gatishmërinë e Vllasic për të lënë CSKA Moskë, por paralajmëron si agjentin ashtu edhe Milanin për kushtet e transferimit.

Një operacion me kosto të ulët nuk do të jetë i mundur. Formula e huasë me të drejtën e shlyerjes duhet të përjashtohet plotësisht.

CSKA Moska nuk po lundron në ujëra të shkëlqyera nga pikëpamja financiare, ata do të donin të fitonin para nga shitja e mesfushorit sulmues kroat.

Për momentin Milani nuk ka mundësi të investojë afërsisht 30 milion eurot e kërkuara. Së pari duhet të bëjë shitje dhe pastaj të bëjë vlerësimet e veta.

Por, në Rusi, mediat janë të bindura se Vlasic po bën maksimumin për të shtyrë klubin që të pranojë edhe huazim me të drejtën e blerjes duke dashur me çdo kusht destinacionin kuqezi.

Madje, sipas medieve ruse, ai ka folur edhe me Rebic për të marrë këshila dhe janë në kontakte të vazhdueshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu