Milan, një mundësi për anësorin: dritë jeshile për brazilianin?

Shpërthimi i shumëpritur i David Neres me fanellën e Ajax nuk erdhi. Braziliani – siç raportohet në Spanjë nga AS – nuk po kalon një moment të mrekullueshëm dhe nuk duket më të jetë një titullar i paluajtshëm siç mund të kishte qenë vetëm disa vjet më parë. Konkurrenca është e rëndësishme dhe zgjedhjet e Erik Ten Hag nuk bien gjithmonë mbi të…

Me shumë mundësi ka ardhur koha për një aventurë të re diku tjetër. Braziliani është vetëm 24 vjeç dhe nuk mungojnë skuadrat e gatshme për të vënë bast mbi të. Lojtari ka një vlerësim prej 27 milionë eurosh, por mund të largohet nga Amsterdami për më pak.

Kontrata e tij skadon më 30 qershor 2023 dhe është e qartë se pa rinovim lamtumira e tij do të ishte praktikisht e sigurt.

Siç u përmend, Neres gjithashtu ka qenë i lidhur me Milanin në të kaluarën. Klubi Rossoneri na ka mësuar të përqëndrohet te të rinjtë, me aftësi të rëndësishme, të treguara më parë, por që po kalojnë një periudhë të vështirë.

Neres sigurisht që do të ishte një përforcim i mirë, veçanërisht duke pasur parasysh lamtumirën e mundshme të Samu Castillejo.

Braziliani i lindur në 1997 është i mirë për të luajtur në të dy krahët, por mbi të gjitha në të djathtë. Në ndeshjen kundër Cambuur më 18 shtator, të fituar 9-0 nga Ajax, Neres luajti djathtas, duke shënuar një gol dhe dhuruar një asistim.

Por duhet patur kujdes nga përfshirja e mundshme e klubeve spanjolle. Atletico Madrid dhe Sevilla e zakonshme në fakt do të vazhdonin ta vëzhgonin me kujdes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu