Milan, një ide e re merkatoje për janarin: Maldini provon “magjinë” (e dyfishtë)!

Klubi kuqezi ka të gjitha synimet për të konfirmuar trendin e shkëlqyeshëm të ecurisë post karantine! Afrimet e verës sigurisht që do të japin kontributin e tyre për kauzën, por kapitulli i merkatos nuk përfundoi më 5 tetor.

Në këto ditë, në fakt, pavarësisht se negociatat zyrtarisht janë “ftohur” (merkato u mbyll dhe nuk mund të regjistrosh më futbollist përveç atyre pa ekip) ka shumë zëra rreth programimit të janarit.

Lajmet e fundit, të cilat mbërritën disa orë më parë, ftojnë fansat të kultivojnë ëndrra ambicioze.

Kishte shumë fjalë për mundësinë e afrimit të një zëvendësi Ibrahimovic në merkaton e verës, por mundësia e përshtatjes së Rebic dhe Leao si qendërsulmues dhe dëshira për të vënë bast mbi Colombo, e kanë shtyrë klubin të ndihet i kënaqur.

AC Milan legend Paolo Maldini and son Daniel test positive for coronavirus  | London Evening Standard

Për momentin. Maldini do të planifikonte një plan që do të lejonte zgjidhjen e dy çështjeve të rëndësishme. Por le të shkojmë në rregull. Sipas seriebneës.com, Milani ka identifikuar te Samuele Riçi profilin ideal në mesfushë në vend të Krunic.

Për të arritur te xhevahiri i Empolit, klubi kuqezi do t’u ofronte toskanëve huazimin e Lorenzo Colombo deri në fund të sezonit. Përtej shkëmbimit shumë interesant, i cili do të sillte një talent tjetër kristalor në oborrin e Piolit, mbi të cilin do të përqendrohej për të tashmen dhe për të ardhmen, do të hapte mundësinë e kthimit për t’u përqëndruar në një qendër sulmues tjetër.

Siç raportohet nga Tuttosport, objektivi i drejtuesve të Milanit është gjithmonë Luka Jovic, “i detyruar” nga largimi i Borja Mayoral për të qëndruar në Madrid.

Qendërsulmuesi kroat tashmë kishte dhënë gatishmërinë e tij për t’u bashkuar me Serinë A, si mundësia më e mirë për të arritur majën në funksion të Kampionatit Evropian. Vetë Real Madrid gjithashtu ishte hapur për mundësinë e një huazimi të thatë, një mundësi që mund të materializohet në janar.

Maldini mund të përforcojë mesfushën dhe t’i garantojë Piolit një zëvendës Ibrahimovic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu