MILAN NEWS – Dy lajme të rëndësishme mbi Diaz dhe Kessie! Klubi ka vendosur

Brahim Diaz ka marrë Milanin! Dhe ai e bëri atë me fakte, jo me thashetheme. Fantazisti kuqezi numer 10, që nga viti i kaluar, është konsideruar gjithmonë nga drejtuesit si një lojtar i një kategorie tjetër dhe tani po e dëshmon atë.

Tifozët e duan atë, ata kanë hedhur poshtë të gjitha paragjykimet e verës për “eh, por ai është shumë i dobët fizikisht” për të lënë vend për arsyetime shumë më pozitive.

Curva Sud, për të, ka rikthyer korin e Weah dhe Kakà (një shenjë e rëndësishme e konsideratës që zemra brohoritëse ka për djalin) dhe Pioli nuk mund të bëjë pa të.

Milan, i menduar si klub, ka çdo qëllim të aktivizojë klauzolën prej 19 milionësh të parashikuar në marrëveshjen me Real Madrid për të mbajtur Brahim ne Milanello, i cili po bën shumë mirë në Milano dhe është gjithnjë e më shumë në qendër të botës Rossoneri.

Kapitulli i rinovimit të Kessie: Lojtari nuk po ndjek fjalët dhe betimet te Gazzetta dello Sport gjatë Olimpiadës.

Distanca midis ofertës dhe kërkesës është ende e rëndësishme dhe asnjëra palë nuk duket e gatshme të bëjë hapa përpara për të arritur një marrëveshje. Kjo është arsyeja pse kuqezinjte po shikojnë me interes një profil të ndjekur tashmë në verë, përkatësisht Kamara të Marseille!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu