Milan, negociatat kanë ngecur: E ardhmja e Hauge është akoma në ekuilibër… Ja pse lapsi i ra atij!

Milani vazhdon të punojë intensivisht në tregun e transferimeve për t’i garantuar Stefano Pioli një skuadër të gatshme për fillimin e kampionatit.

Një sy i vazhdueshëm shkon edhe në dalje, me disa lojtarë shumë të vështirë për të gjetur ekipe, të tillë si Conti dhe Caldara.

Sezonet e fundit të këtyre lojtarëve, pa dyshim aspak bindës, nuk joshin blerësit e mundshëm për të investuar…

Sidoqoftë, ky nuk është rasti me një lojtar tjetër që mund të largohet nga kuqezinjtë, përkatësisht Jens Petter Hauge.

21-vjeçari tregoi cilësi të mira në sezonin e tij të parë te Milan, edhe pa patur shumë minuta.

Lojtari do të dëshironte të luante më vazhdimisht dhe Milani gjithashtu do të ishte i gatshëm ta kënaqte atë, padyshim përpara një oferte të rëndësishme.

Tani për tani Bundesliga mbetet destinacioni më i mundshëm, veçanërisht Eintracht Frankfurt, megjithëse nuk është bërë asnjë përparim ditët e fundit.

Negociatat midis kuqezinjve dhe klubit gjerman kanë përjetuar një ngërç. Anësori norvegjez është shumë popullor, por për momentin nuk ka zhvillime, në një mënyrë ose në tjetrën.

Siç është raportuar nga Gazzetta dello Sport dje, Ëolfsburg gjithashtu mbetet në gjurmët e lojtarit.

Djalli do të ishte gati të privonte veten nga klasa e ’99, por me kushtin e realizimit të një fitimi të konsiderueshëm kapitali (sulmuesi u mor për 5 milion nga Bodo Glimt).

Vlerësimi i bërë nga menaxhmenti i kuqezinjve për kartonin e tij është 15 milion, por ofertat aktualisht nuk i kanë kaluar 10 mln euro.

Me qëndrimin e Leao, Brahim Diaz dhe Rebic dhe me ardhjen e afërt të një tjetër playmaker, hapësira për Hauge në Milano mund të jetë e vogël për sezonin e ardhshëm.

Për këtë arsye, Milani synon të zgjidhë situatën dhe të gjejë zgjidhjen e duhur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu