Milan ne kerkim te nje zevendesuesi per Kessie!

Sassuolo's Alfred Duncan jubilates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs AC Milan at Mapei Stadium in Reggio Emilia,Italy, 6 March 2016. ANSA/SERENA CAMPANINI

Ne kete sezon eshte vene re qe Milan nuk ka ne organiken e saj nje zv per mesfushorin Kessie, dhe ne merkaton e ardhshme nje nga synimet eshte pikerisht kjo levizje.

Por kush mund te jete lojtari duhur? Ne ndeshjen finale te Kupes Drejtori Sportiv Mirabelli pati kontaktin e pare me drejtues te Sassuolo per mesfushorin Alfred Duncan, lojtar qe eshte kontaktuar dhe nga Inter sezonin e kaluar por shifra e larte prej 20 milion euro beri te terhiqeshin shume skuadra.

Gjithsesi Milan do te provoje te marre sherbimet e lojtarit 25 vjecar i cili kerkon nje eksperienc tjeter larg Sassuolo dhe kuqezinjte jane te gatshem te ofrojne jo me shume se 12/13 milion euro per mesfushorin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu