Milan – Moncada, prapaskena Kjaer: “Elliott na bëri një kërkesë specifike”

Sakaq, Geoffrey Moncada, udhëheqësi i skautëve të Milan, zbuloi një prapaskenë mbi blerjen e Simon Kjaer dhe me kërkesën e Elliott.

“Të gjithë ishin pak skeptikë në mjedis, në gazeta kur e morëm. Ne ishim në një moment të vështirë me ndryshimin e trajnerit. Stefano Pioli sapo kishte ardhur, ne gjithashtu kishim marrë shumë lojtarë të rinj, por lojtari me përvojë mungonte.

Elliott na tha që ata kishin kaluar shpenzuar shumë gjatë verës, kështu që na duhej të gjenim një operacion me kosto të ulët dhe një lojtar që ishte gati të luante menjëherë, i cili fliste gjuhën italiane dhe ishte i fortë taktikisht.

Vlerësuam shumë emra të mbrojtësve qendrorë nga liga të ndryshme, por mbi të gjitha nga ajo italiane, sepse thamë se do të ishte më lehtë të përshtatej dhe emri i Simon Kjaer ishte ideali”.

Marco Amelia, ish-portieri i Milanit, foli në kanalin Twitch të klubit kuqezi për Kjaer, ish-shokun e tij të skuadrës në Palermo:

“Iceman, kjo ishte nofka e Kjaer kur unë luaja me të në Palermo. Përveç një profesionist të shkëlqyeshëm dhe një mbrojtësi të shkëlqyeshëm, ai është një person i mrekullueshëm.

Përveç se një profesionist i shkëlqyeshëm ai është edhe një mbrojtës i shkëlqyeshëm dhe një person i mrekullueshëm.

Një djalë i jashtëzakonshëm dhe një arsim mbi normalen. Kur hyn në fushë ai ka një karakter të shkëlqyeshëm. E ka rifituar atë statusin dhe jam i lumtur që po e bën te Milani”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu