Milan, mesfushori del hapur: “Interes kuqezi më bën të lumtur”

Milani dëshiron të forcojë ekipin në funksion të sezonit të ardhshëm, pavarësisht nga rezultatet që do të arrihen në këtë sezon.

Paolo Maldini dëshiron lojtarë të gatshëm dhe të rinj në gjendje të bëjnë një ndryshim menjëherë.

Pas këtij diktati, klubi po provon terrenin për lojtarët më të mirë të rinj nga Seria A. Për disa kohë gjithashtu është folur për Mattias Svanberg, një mesfushor suedez në pronësi të Bologna.

Duke arritur në Emilia në verën e vitit 2018, Svanberg ka arritur pjekurinë përfundimtare këtë sezon, ku ai gjithashtu gjeti tre gola në kampionat.

Rezultati i një pune të madhe që e ka përmirësuar atë taktikisht, veçanërisht në zonën gol, duke qenë se në të gjitha sezonet në Itali ai ka siguruar të paktën dy asistime për kampionat.

Lojtari ka qenë në orbitën e Milanit për muaj të tërë, me menaxherët që e ndjekin atë nga afër, edhe pse konkurrenca është e ashpër duke pasur parasysh rritjen e rëndësishme të lojtarit skandinav. Vlerësimi i tij është rreth njëzet milion euro dhe Milani mund të përshpejtohet nëse arrijnë në Ligën e Kampionëve.

Lidhur me interesin e Djallit, lojtari foli dhe u ndje i gëzuar.

Mattias Svanberg edhe pse shumë i ri, i lindur në 1999, është tashmë një titullar i Sinisa Mihajlovic. Lojtari ka qenë pranë Milanit për disa kohë, por për momentin ai dëshiron ta mbajë vëmendjen e tij në pikëpamje të kampionatit.

Svanberg tashmë është në ekipin kombëtar, ku gjithashtu ka një prani dhe foli me mediat suedeze në lidhje me thashethemet për Milanin:

“Interesi i Milanit më gëzon shumë, por fakti që është folur tani nuk do të thotë asgjë, do ta shohim më vonë. Tani jam përqendruar të bëj mirë te Bologna, në fund të sezonit do të vlerësoj alternativat dhe mundësitë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu