Milan, me “baby” sulm në Pragë! Pioli mendon zgjedhjet

Lorenzo Colombo është kthyer. Përsëri nga fillimi, për të udhëhequr Milanin e tij “përpara”, ashtu si në fillim të sezonit, kur urgjenca në sulm i hapi rrugën në ekipin e parë.

Dhe ai, një qendër sulmues me shpresa të mëdha me një dëshirë të madhe për të shpërthyer, ishte gati, duke kontribuar në kualifikimin për fazën e grupeve të Europa League dhe fitoret e para në kampionat.

Siç thekson La Gazzetta dello Sport, këtë mbrëmje, kundër Sparta Pragës, Colombo do të ketë një mundësi të re të lirojë këmbët pak pas shumë stolave ​​dhe të konfirmojë cilësitë e tij.

Dhe në krah të tij (ose më mirë, disa metra prapa) shoku i tij Maldini mund ta nisë nga fillimi gjithashtu. Pioli, në fakt, po mendon t’i japë një shans edhe Danielit, i cili mund të dërgojë Diaz në stol (balotazhi është akoma në zhvillim).

Me pak fjalë, një 19 vjeçar dhe një 18 vjeçar përbëjnë boshtin qendror të sulmit kuqezi: vija e gjelbër e Milanit gjithmonë në plan të parë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu