Milan-Lille, raportimi nga Sky: ndryshimi i formacionit në sulm

“Turnover” ose ndryshe rotacion për Milanin në ndeshjen e së enjtes, kur francezët e Lille do të vizitojnë kuqezinjtë në San Siro.

Stefano Pioli sigurisht që do të ndryshojë diçka, duke filluar me sulmin. Peppe Di Stefano, korrespodent i Sky Sport, ka folur sot për kthimin në fushë nga minuta 1′ për Ante Rebic.

Kroati, cili sipas të gjitha gjasave, do të ketë shansin të kthehet në start kundër Lille. Sulmuesi ka rikuperuar përfundimisht pas një ndalese të gjatë për shkak të zhvendosjes së bërrylit.

Rebic rishikoi fushën e lojës tashmë të dielën në Udine, duke hyrë në pjesën e dytë. Aktivizimi i tij ishte jo i keq dhe nuk është rastësi që Pioli synon ta hedhë menjëherë përsëri në fushe si titullar tani.

Sidoqoftë, mbetet të shihet nëse Rebic do të luajë në vend të Rafael Leao, në rolin e sulmuesit të majtë, ose nëse ai do t’i japë Ibrahimovic pushim duke u rreshtuar si sulmues i parë.

Një gjë është e sigurt: numri 12 i Milanit ka mundësinë te Milan-Lille, sipas Sky: ndryshimi i formacionit në sulm të kthehet në protagonist dhe të mos mbetet pas në hierarki.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu