Milan-Lazio, sfide per dy mesfushoret

Reparti ne te cilin Milani po punon me shume per t’i dhene nje fytyre tjeter, eshte mesfusha. Me lamtumirat pothuajse te sigurta te Biglia dhe Bonaventura dhe ato te mundshme te Paqueta e Kessie, kuqezinjte me siguri jane vene ne ndjekje te profileve te reja

Ai i cili pelqehet shume nga dirigjenca eshte Dominik Szoboszlai, mesfushori 19 vjecar qe luan me Salzburgun. Por, hungarezi po ndiqet me shume interes edhe nga Lazio e Igli Tares, te cilet do te deshironin te perforconin ekipin per te qene me konkurrues ne Serie A.

Ne anen tjeter, La Gazzeta dello Sport shton se Milani gjithashtu do te garoje me Lazion per te marre sherbimet e argjentinasit te Udinezes, Rodrigo De Paul, te cilin ekipi kryeqytetas e sheh si nje alternative ideale ne rast largimi te Milinkovic Savic.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu