Milan, kujdes kartonët! Piolit mund t’i shtohen problemet tani…

Milan-Sampdoria la një shije të keqe te kuqezinjtë, të cilët duket se kanë humbur terren në garën Scudetto dhe të cilët duhet të shikojnë shpinën nga ndjekësit e tyre për garën e Champions League.

Sprinti i fundit do të shohë kuqezinjtë të përballen me ndeshje thelbësore, duke përfshirë përplasjet e drejtpërdrejta kundër Juventusit dhe Atalanta.

Sidoqoftë, ndeshja kundër Sampdoria ka lënë një pasojë të mëtejshme në nivelin disiplinor, me një lojtar tjetër që hyn në një paralajmërim, dhe i cili do të skualifikohet në kartonin tjetër të verdhë.

Një situatë që kërkon vëmendje duke pasur parasysh angazhimet e ardhshme.

Milan do të duhet t’i kushtojë vëmendje kartonëve të verdhë në këto nëntë ndeshje të fundit në kampionat, veçanërisht në funksion të përplasjeve të drejtpërdrejta në drejtim të hyrjes në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e së shtunës e çoi numrin e kuqezinjve të paralajmëruar në katër, me Alexis Saelemaekers që u bashkua me listën e atyre që rrezikojnë.

Lojtari belg bashkohet me Diogo Dalot, Samuel Castillejo dhe Ante Rebic, ky i fundit mbetet në paralajmërim pavarësisht nga i kuqi ndaj Napolit sepse ai mori një karton të kuq direkt dhe jo dy të verdhë.

Skualifikimi i tij do të ishte i rëndë, duke pasur parasysh listën e gjatë të lëndimeve në sulm.

Gjithashtu për t’u monitoruar janë kartonët e verdhë të Theo Hernandez, i cili do të kalojë një paralajmërim në kartonin e verdhë tjetër, pasi ka marrë tashmë tetë kartonë të verdhë këtë sezon.

Për Franck Kessie dhe Alessio Romagnoli kartonët e verdhë të sezonit janë shtatë, kështu që ata kanë një diferencë prej dy kartonëve të verdhë para se të rrezikojnë një skualifikim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu