Milan, kthehet në modë Kean. Propozimi nga Raiola

Mino Raiola, sipas TuttoSport, u ka ofruar kuqezinjve një tjetër lojtar të tijin: Moise Kean.

Ish sulmuesi i Juventusit, tashmë larg projektit të Everton është në pikë të nisjes.

Anglezët do të donin të fitonin nga lënia e tij 27 milionë por oferta e Milan është larg nga kërkesa e tyre.

Nuk është hera e parë që Kean u afrohet kuqezinjve: edhe vitin e kaluar ka patur një interesim, më pas futbollisti zgjodhi Premier League.

Italian dhe shumë i ri, ka të gjitha letrat në rregull për të bërë pjesë në projektin e Elliott.

Por me të do të duhet të punohet shumë edhe në kokë përveç se me taktikën./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu