Milan, kontakti i parë me klubin: ka një ofertë, Maldini e dëshiron atë menjëherë!

Pasi ka marrë tashmë Mike Maignan dhe Fodé Ballo-Touré, një goditje e tretë për Milanin duhet të arrijë së shpejti nga Franca. Ky është Warren Bondo…

Klubi u takua me agjentin e mesfushorit të krahut të djathtë (17-vjeç) javën e kaluar dhe arriti një marrëveshje mbi një kontratë tre-vjeçare me një mundësi për një zgjatje të mëtejshme dy-vjeçare.

Tani Paolo Maldini dhe Frederic Massara duhet të arrijnë një marrëveshje përfundimtare me Nancy dhe kështu të mbyllin operacionin.

Daniele Longo i merkatos – në Twitter – shpjegon se Milani mendon se ka bërë më të mirën.

Oferta është 700 mijë euro në një bazë fikse plus shpërblime që mund të rrisin investimin deri në 2 milion euro.

Klubi Rossoneri shpreson të jetë në gjendje të mbyllet akordi, përndryshe ai është gjithashtu i gatshëm të presë deri në vitin 2022 për të marrë talentin e ri francez në një transferim falas.

Në fakt, kontrata aktuale e lojtarit skadon vitin e ardhshëm.

Nancy është më mirë të marr diçka tani në vend që të humbasë Bondo falas në më pak se dymbëdhjetë muaj.

Në orët e ardhshme duhet të ketë lajme mbi këtë negociatë. Maldini dhe Massara janë të bindur se do të jenë në gjendje të mbyllin marrëveshjen dhe kështu të sigurojnë një nga lojtarët e rinj më premtues në Francë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu