Milan, konfirmohet ngjyra e fanellës së tretë 2021-2022

Milani tashmë është prezantuar dhe ka debutuar zyrtarisht me fanellat e reja zyrtare të Puma për sezonin 2021-20220.

Fanela e shtëpisë (Home Kit) ngjyra kuqezi klasike, madje u përdor në finalen e kampionatit të kaluar.

Ndërsa fanella e bardhë e transfertës (Away Kit) u provua në ndeshjen miqësore në Nice.

Puma, si zakonisht, gjithashtu ka një fanellë të tretë gati për Milanin, e cila do të vishet në raste të veçanta dhe për arsye kromatike.

Sot Lega Serie A, në një nga njoftimet për shtyp, bëri zyrtare se cila ngjyrë do të jetë fanella e tretë që Ibrahimovic dhe shokët e tij të skuadrës do të veshin.

Është një kostum i zi me shirita kuq e bardhë. Të paktën kjo është ajo që del nga deklarata e sotme për shtyp.

Kështu konfirmuan thashethemet e javëve të fundit mbi ngjyrosjen e uniformës së fundit. Një lloj vazhdimësie për Milanin, i cili prej vitesh është veshur totalisht me të zeza si fanella e tretë.

Sezoni i fundit në të cilin Milani nuk veshi të zeza daton në 2016-2017. Në atë kohë, Rossonerët kishin akoma Adidas si sponsorin e tyre teknik, i cili për fanellën e tretë gjithmonë propozonte një hije shumë të errët, por më shumë të prirur për të gjelbër, me spërkatje të bardha në mëngë si llak.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu