Milan, konfirmime për mesfushorin | Maldini mendohet!

Milani ende ka shpresa për të qenë në gjendje të rinovojë kontratën e Franck Kessie, por po mendon edhe zëvendësuesin. Eshtë e pashmangshme që drejtuesit të marrin masa paraprake.

Javët e fundit është folur mbi të gjitha për Boubacar Kamara si një fuqizim i mundshëm në rast të lamtumirës së Kessie. Franko-senegalezi gjithashtu ka një kontratë që skadon në qershor 2022 dhe, për momentin, nuk duket se është gati të zgjasë me Marseille.

Kuqezinjte e kanë ndjekur atë për ca kohë dhe në fakt mund të ecin përpara nëse Kessie vendos të mos nënshkruajë.

Sytë nga Herrera i Atletico Madrid
Përveç Kamara, ka edhe mesfushorë të tjerë që i janë bashkuar fokusit te Milanit kohët e fundit. Këto përfshijnë Hector Herrera, 31-vjeçari meksikan te cilit i skadon kontrata qershorin e ardhshëm me Atletico Madrid.

Gazetari sportiv dhe eksperti i tregut të transferimeve Niccolò Ceccarini konfirmoi për Tuttomercatoweb se klubi i ka vënë sytë lojtarit.

Herrera ka përvojë të madhe dhe mund të jetë i dobishem për kauzën kuqezi. Ai gjithashtu ka një pasaportë portugeze, kështu që ai nuk do të zinte një vend të caktuar jashtë BE-së.

Me Diego Simeone po gjen pak hapësirë ​​këtë sezon, vetëm 4 paraqitje për gjithsej 163 minuta në fushë. Ai konsiderohet një rezervë nga Cholo, i cili nuk do të kundërshtonte largimin e tij…

Mesfushori meksikan është lidhur me ekipet e Serie A disa herë në vitet e fundit, por më pas ai kurrë nuk arriti në Itali. 2022 mund të jetë viti kur ai do të luajë ne Serie A.

Nga mosha, ky ndoshta nuk është profili ideal për projektin e Milanit, por ne kemi parë që klubi gjithashtu fokusohet në të pasurit e elementeve të përvojës në ekip dhe jo vetëm të rinj. Varet shumë nga kushtet fizike dhe motivuese të lojtarit në fjalë, si dhe nga kushtet ekonomike të operacionit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu