Milan-Kabak, telenovela shtyhet në janar! Turku ka dhënë fjalën… Ja pse Schalke mund të dorëzohet

Tifozët (dhe ndoshta Pioli gjithashtu) prisnin një goditje në mbrojtje, por drejtuesit e merkatos së Milanit, megjithë përpjekjet e shumta, nuk arritën të realizonin objektivin ose e thënë në gjuhën futbollistike “shënonin gol”.

Çdo diskutim apo interesim shtyhet për në janar: siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, lëvizjet dhe negociatat e Maldinit e Massara për një mbrojtës nuk prodhuan tym të bardhë, por ata mund të kenë mbjellë terrenin për muajt e ardhshëm, më afërsisht janarin!

Në muajt në vijim, Milani do të kthehet në aksion. Sidomos me Ozan Kabak, i cili ishte dhe mbetet profili më i vlerësuar në fushën teknike dhe projektin Elliott.

Liverpool open talks over potential deal to sign £40m star - reports |  Football Talk | Premier League News

Marrëveshja nuk u arrit për disa miliona. Pesë milionë euro, për të qenë të saktë, rezultati i ndryshimit midis kërkesës së Schalke (20 milion) dhe ofertës kuqezi (15).

Përballë murit të gjermanëve, drejtuesit kishin menduar të ktheheshin te Mohamed Simakan, por edhe në atë rast negociatat përfunduan me asgjë.

Calciomercato - Kabak al Milan? Lo Schalke 04 apre alla cessione

Por në janar – siç shkruhet nga Gazzetta – udhëheqësit e via Aldo Rossi do të provojnë përsëri. Për shkak se atyre vërtet u pëlqen Kabak dhe Schalke – në krizë financiare dhe teknike – mund të detyrohen të shesin. Padyshim, vetë vullneti i mbrojtësit turk mund të sjellë një ndryshim, duke qenë se ai dëshiron transferimin kuqezi, duke pasur aty edhe shok Hakan Calhanoglu me të cilin ka biseduar.

Kujtojmë dhe që Kabak, nëse do të ishte transferuar kuqezi, do të mungonte në 4 ndeshjet e Milanit në kampionat për shkak të një pezullimi të marrë në Bundesliga përpara një jave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu