Milan, Juventus dhe Roma sfidohen për lojtarin e Ajax: kontrata e tij skadon në 2022

Tre skuadra të Serie A në gjurmët e Noussair Mazraoui, mbrojtës i djathtë i kombëtares marokene…

Motivi lidhet sigurisht me kontratën e tij, e cila skadon në fund të këtij sezonit me klubin aktual, Ajax.

Sipas asaj që raportohet nga Fichajes.net, tre klubet në fjalë do të ishin Juventus, Roma dhe Milani, i gatshëm për të bërë betejë për të përfshirë transferimin e afrikanit falas, verën e ardhshme.

Në fakt, Ajax tashmë ka humbur me zero portierin Onana (i destinuar te Interi) por rrezikon që ta bëjë edhe me Mazraoui, që kërkon një eksperiencë tjetër të re dhe një kampionat më të fortë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu