Milan, jo vetëm Castillejo! Lista e plotë e atyre që mund të largohen

Plani i Paolo Maldini është i qartë. Duke zgjidhur problemin e portierit, me vendimin për të mos pritur më gjatë për Gianluigi Donnarumma dhe për t’u përqëndruar te Mike Maignan, Milani po sheh përpara.

Tani ka si objektiv kryesor të zyrtartizojë edhe Fikayo Tomori dhe Sandro Tonali, përkatësisht nga Chelsea dhe Brescia, duke kërkuar një rrugëdalje për sa i përket pagesave të kartonit me këste të zgjatura.

Më pas do të jetë edhe radha e një goditje në sulm me parametra zero dhe eksperiencë, duke u ndalur te Olivier Giroud si pista kryesore.

Nuk ka më dyshime për mbrojtësin dhe mesfushorin: Maldini ka punuar për të marrë një pagesë të shtyrë dhe jemi duke pritur për njoftimet zyrtare (për Tomori duhet të mbërrijë së shpejti).

Për sulmuesin, do të bëhet një përpjekje për t’u mbyllur në ditët e ardhshme, me vullnetin e të dyve për të gjetur një marrëveshje.

Për më tepër, këto janë ditët e pikës së kthesës në lidhje me fantazistin. Calhanoglu ende nuk ka dhënë një përgjigje dhe Milani po humbet durimin.

Sipas “Corriere della Sera”, ashtu si ndodhi me Gigio Donnarumma, nuk do të ketë asnjë rritje oferte por mbetet ajo prej 4 mln eurosh, teksa Calhanoglu kërkon 5 mln euro për të rinovuar.

Kështu ideja Rodrigo De Paul përparon.

Maldini dhe Massara, siç është e qartë për të gjithë, kanë shumë punë për të bërë për t’i dhënë Pioli skuadrën e plotë, ose pothuajse, për grumbullimin. Menaxhmenti gjithashtu thirret për të zgjidhur çështjen e tepricave, të cilat nuk janë të pakta.

Siç u tha gjerësisht, Mattia Caldara, Andrea Conti dhe Diego Laxalt do të kthehen në bazë nga huatë e tyre.

Për dy mbrojtësit e krahut pritet një lamtumirë e menjëhershme: për italianin ekziston mundësia të qëndrojë në Itali, me Genoa dhe Fiorentina, destinacionet e mundshme.

Për uruguajanen, megjithatë, një aventurë e re jashtë vendit është gati.

Sidoqoftë, një fjalim tjetër meriton Caldara, i cila sipas asaj që raportohet nga Tuttosport mund të luajë shanset e tij, të paktën në fazën e parë të grumbullimit të verës.

Është e qartë, megjithatë, se nëse arrijnë oferta për lojtarin, Milani do ta lejojë të shkojë, por do të jetë me të vërtetë e vështirë.

Ofertat nuk duhet të mungojnë, për Samu Castillejo dhe Rade Krunic.

Të dy mund të largohen nga klubi: anësori mund të kthehet në Spanjë, ku Espanyol, Sevilla dhe Atletico Madrid e pëlqejnë atë; nga ana tjetër, boshnjaku, vazhdon të ketë treg në Gjermani.

Ish-lojtari i Empolit, megjithatë, vlerësohet shumë nga Stefano Pioli dhe ndjesia është se ai do të largohet i fundit.

Pastaj duhet parë situata e të rinjve Maldini dhe Colombo (i kthyer nga huazimi te Cremonese). Sigurisht, të dy mund të largohen gjithashtu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu