Milan, japonezi Tomiyasu ende në fokus: ideja më e fundit!

Milani nuk e ka humbur nga sytë Takehiro Tomiyasu. Japonezi i Bolonjës u kërkua nga klubi kuqezi gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve, por kërkesa e lartë prej 25 milion eurosh nuk lejoi që marrëveshja të mbyllej.

Drejtuesit gjithashtu u përpoqën për Milenkovic, Simakan, Kabak dhe Pezzella pa qenë në gjendje të kënaqnin kërkesat e klubeve të tyre;

Stefano Pioli mbetet kështu pa qendrën e shumëpritur. Milani do të duhet të shtrëngojë dhëmbët; në janar do të tentohet një sulm i ri, veçanërisht nëse do të vazhdonte në Ligën e Evropës.

Emri i Tomiyasu mbetet në listë dhe sipas asaj që u raportua nga acmilaninfo.com ideja kuqezi do të ishte të vendosnin 15 milion euro në pjatë plus kartonin e Mateo Musacchio.

Argjentinasi ka një kontratë që skadon qershorin e ardhshëm dhe me përfshirjen e tij në negociata, Milani gjithashtu mund të bëjë një fitim të mirë kapitali.

Pa dëmtimin, i cili duhet ta rikthejë atë vetëm në ditët e ardhshme, Musacchio pothuajse me siguri do të ishte larguar në gusht. Në janar, Bologna mund të përfaqësojë një hipotezë të rëndësishme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu