Milan-James Rodriguez: gjithçka është e vërtetë, por ka një pengesë

James Rodriguez ishte një emër shumë i nxehtë për merkaton e Milanit, vetëm disa kohe më parë.

Sipas raportimeve të ndryshme, që vinin nga Amerika e Jugut, lojtari kolumbian duhet të ishte bërë një lojtar i ri i kuqezinjve në një kohë të shkurtër, por nuk ka qenë kështu, të paktën deri më tani…

Në Spanjë flitet përsëri për lojtarin e Evertonit. Klubi anglez – konfirmon ‘TodoFichajes’ – do të ishte i gatshëm të shiste James Rodriguez për më pak se dhjetë milion euro euro.

Një karton brenda mundësive të shumë klubeve. Milani dhe Sevilla – lexohet – janë dy nga skuadrat e interesuara për ish Real Madridin dhe Bayern Munich por ka një problem.

Një pengesë e vështirë për të kapërcyer, paga e tij. James fiton 7 milionë euro neto në sezon. Shumë për një lojtar që ka vite që po lufton për të gjetur vazhdimësinë. Shumë telashe fizike gjithashtu, por klasi i tij nuk diskutohet.

Është shumë e qartë se Premier League është liga që “martohet” më pak me karakteristikat e James Rodriguez. Agjenti, Jorge Mendes, po punon për të gjetur situatën më të mirë: ai duhet të gjejë përshtatjen e duhur.

Kush e di nëse Milani – në fund të tregut të transferimeve – vendos të investojë te kolumbiani (qartë në shifrat e duhura). Sot, megjithatë, përparësitë janë të ndryshme.

Nuk është sekret, në fakt, se emri në krye të listës për forcimin e rolit të fantazistit është ai i Ziyech. Edhe për marokenin, jo tamam i paprekshëm për Tuchel, do të duhet të pritet edhe disa ditë.

Milani shpreson se me kalimin e kohës Chelsea do të jetë në gjendje të hapë me kushte të favorshme për shitjen e ish-lojtarit të Ajax: një hua me të drejtën e blerjes. Nënshkrimi i Olivier Giroud, pas blerjes së Fikayo Tomorit, konfirmon se marrëdhëniet midis dy klubeve janë vërtet të shkëlqyera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu